Jak vše vzniklo ...
    Naše firma navázala na předchozí rodinnou osmdesátiletou tradici a zhotovuje adjustační práce, tzn.rámování, paspartování a napínání olejomaleb, grafik, plakátů, obrazových reprodukcí apod. Naším prvořadým cílem je vysoká kvalita odvedené práce. Tato kvalita začíná u materiálu: nabízíme bohatý výběr rámovacích lišt nejvyšší jakosti, zhotovených jak z klasických (lípa, dub, borovice), tak z exotických dřevin (ilimba, mahagon). Tyto lišty procházejí dlouholetým procesem zrání a vysychání, který u luxusnějších dřev obnáší až 3O let. Toto je první základ kvality. Následný proces - povrchová úprava - patří k druhému pilíři dokonalého výrobku. Tento proces probíhá v několika etapách: napouštění tmelu a laku, zpevňujících pryskyřic, podkladových laků a následně povrchových laků. Zvláštní kapitolou je povrchová úprava obrazových rámů plátkovým zlatem o ryzosti 22 karátů, event. platinou o ryzosti 23,75 karátů. Po této úpravě přichází další proces takzvané patinace, který je náročný nejenom časově, ale vyžaduje zvláště pečlivou jemnost zpracování. Třetí podmínku kvalitní adjustace splňují pouze paspartové kartony a zadní krycí desky vyrobené výhradně z nekyselých materiálů. Široká barevná škála paspartových kartonů americké výroby FRESCENT splňuje náročné požadavky na adjustaci archívních a zvlášť cenných litografií, map apod. Patrně nejdůležitější čtvrtá podmínka kvalitního výrobku spočívá v dokonalém řemeslném zpracování. Tuto náročnou práci v naší firmě provádí zkušený tým mistrů, který při práci uplatňuje své mnohaleté zkušenosti při práci se dřevem, lepidly, papírem a plátnem.


Všechny adjustace procházejí několikerým kontrolním procesem, při kterém se hledí na kvalitu odvedené práce. Pouze díky svědomitosti může naše rámařství držet primát kvality své práce.
    V naší nabídce najdete i lišty aluminiové v mnoha barevných odstínech a tvarech. Tyto lišty jsou oblíbené zejména pro svoji účelnost, jednoduchou eleganci a trvanlivost. Jsou ideální pro prezentaci plakátů jak uměleckých, tak reklamních. Důkazem toho jsou zakázky našich šesti největších reklamních agentur čítající tisíce kusů reklamních plakátů v aluminiových rámech. Tyto rámy zejména v provedení matové stříbro jsou i velice oblíbené mezi galeristy pro svoji decentní a nenápadnou eleganci.


    Našim zákazníkům nabízíme též zasklení plaveným sklem vysoké kvality nebo antireflexním akrylátem. Naše dodací lhůty jsou velice krátké - běžná lhůta je 5 pracovních dnů, expres týž den, event. následující.

Otevřeno máme v pondělí až pátek 1O.OO až 18.OO hodin. Po telefonické domluvě kdykoliv.